Chov - Dokumenty ke stažení

PRO CHOVATELE:

Žádost o vystavení krycího listu:

pdf:  text:

Oznámení narození vrhu:

pdf  text:

formulář - adresy majitelů štěňat pro registraci čipu v KBO:

(odeslání e-mailem)

 nebo:

formulář - seznam majitelů štěňat pro tisk a odeslání HPCH, s podpisy:

(tisk oboustranně, ve formátu excel na šířku)

pdf excel:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Co udělat před plánovaným krytím feny:

Na webových stránkách klubu Dokumenty ke stažení si stáhnete:

- Žádost o vystavení krycího listu: vyplněný formulář zašlete na e-mail: bily.ovcak@seznam.cz, nebo adresu poradkyně chovu. Ta Vám na základě přijetí žádosti zašle Krycí list. Krycí list zašlete poradkyni chovu, do 7mi dnů po krytí, poštou. Povinný!

- Součástí Krycího listu je Oznámení narození vrhu. To si odstřihnete a ponecháte. Pokud jej později  nedohledáte, můžete si jej stáhnout na str. klubu (zde).

- Oznámení o narození vrhu vyplníte a zašlete poradkyni chovu do 5ti dnů po narození štěňat. Na základě přijetí oznámení Vám zašle poradkyně chovu Žádost o registrační / tetovací čísla. Lze zaslat poštou, nebo e-mailem bily.ovcak@seznam.cz . Povinný!

- Žádost o registrační / tetovací čísla pak vyplníte, a mezi 3 - 4 týdnem věku štěňat odešlete na Plemennou knihu (adresa je na formuláři). Plemenná kniha Vám zašle potvrzenou přihlášku k zápisu a reg. čísla (tetovací čísla) na Vámi v žádance uvedenou e-mailovou adresu.

- Přihlášku k zápisu při tetování, čipování štěňat potvrdí veterinář, a tu odevzdáte při kontrole vrhu. Povinný!

- Seznam majitelů štěňat - formulář vyplní chovatel při prodeji štěňat, nový majitel svým podpisem potvrdí, že byl chovatelem informován o uchování kontaktu pro potřeby klubu. Posílá se poštou. Povinný!

- Adresy majitelů štěňat pro registraci čipu v KBO - formulář slouží k registraci čipů psů a adres majitelů do evidence KBO v elekt. databázi. Posíláte e-mailem na bily.ovcak@seznam.cz

 

Povinnost platby za krytí:

Majitelé krycích psů mají povinnosti uhradit za každý narozený vrh (po krytí Vaším psem), jednorázový poplatek 500 Kč, nevztahuje se na zahraniční krytí. Platí se pouze, pokud se narodí 3 a výše štěnat. Splatnost poplatku je do 2 měsíců od narození štěňat.

Při krytí psem, jehož majitel není v době krytí členem KBO, musí poplatek klubu za krytí zaplatit chovatel (majitel feny). Nevztahuje se na zahraniční krytí (majitel psa není občanem ČR).